Örömmel jelentjük, hogy egy nagyon hasznos új funkcióval bővült a t-method szoftver gyártástervezés modulja, megalkottuk a műveleti utasítás funkciót! Ennek segítségével mostantól a munkautasításaink, vizsgálati utasításaink készítéséhez a control plan soraiba felvett információkat és a folyamatábra adatait tudjuk alapul venni.
Hogyan segítheti folyamataink hatékonyságát az új funkció?
- Szabadon kiválaszthatjuk, hogy a Control Plan mely oszlopait tartalmazza az utasítás. Így a Control Plan kiválasztott adataira támaszkodva készülhet az utasítás.
- A folyamatábra műveleti sorrendjét követi a CP is, így a készülő utasítás is.
- Előre meghatározhatjuk, hogy milyen adatbeviteli oszlopok legyenek az utasításban azért, hogy le tudjuk írni, meg tudjuk mutatni a szükséges információkat az operátorok, ellenőrök számára.
- A kitöltött utasítás verziózható és nyomtatható annak érdekében, hogy elkerüljük a kézi aláírással járó nehézségeket és egy kész dokumentumot tudjunk a gyártás számára a rendszerből letölteni.

A gyártástervezés modul a folyamatába, az FMEA és a CP adatait eddig is összekötötte, így nem fordulhat elő, hogy a közös adatok másképp jelennek meg az egyes dokumentumokban. Mindemellett a műveleti utasítás funkció lehetővé teszi, hogy az adatkoherencia az utasításokban is biztosított legyen.
Milyen típusú dokumentumok készítését teszi lehetővé a műveleti utasítás funkció?
- Munkautasítást készíthetünk, ahol a műveletek pontos megnevezése és sorrendje a folyamatábrában meghatározott módon jelenik meg.
- Ellenőrzési utasítást, vizsgálati tervet adhatunk az ellenőrök munkáját segítve, amelyben a mérendő jellemzők, a mérési módszer, a mérőműszer a CP-be bevitt adatokból származnak.
- Munkavédelmi és balesetvédelmi mellékletet fűzhetünk a gyártási dokumentumokhoz.
- Minden olyan dokumentum elkészíthető, ahol fontos, hogy a folyamatábra és a CP adataira tudjunk építkezni a szerkesztés során.
Miért mondjuk, hogy az új funkció rugalmas lehetőségeket biztosít?
Mert a CP-ből örökölt adatokon túl szabadon paraméterezhetőek azok az oszlopok is, amelyek az adott utasítás fontos részleteit tartalmazzák.
- Képeket szúrhatunk be: pl. OK és NOK termékek fotója, mérőműszer helyes használata, művelet elvégzésének módszere.
- Szöveges elemeket határozhatunk meg: pl. művelet leírása, biztonsági figyelmeztetések.
- Listákat készíthetünk: pl. alkalmazandó védőfelszerelések, művelet során használandó eszközök.
- A t-methodban tárolt törzsek adatait is beemelhetjük: pl. termékek, eszközök, mérőeszközök, partnerek, munkatársak.
